CSŐD-, FELSZÁMOLÁSI ELJÁRÁS ÉS VÉGELSZÁMOLÁS
A felszámolási eljárás lefolytatására abban az esetben kerül sor, ha a nyilvántartó Törvényszék megállapítja egy társaság fizetésképtelenségét. Fontos tudni, hogy a fizetésképtelenség bíróság általi megállapításának nem képezi akadályát az a tény, hogy az adós társaság ténylegesen mekkora vagyonnal rendelkezik, így végső soron abban az esetben is elrendelhető a felszámolás, ha a társaság egyszerűen nem kívánja megfizetni a hitelező(k) irányában fennálló nem vitatott tartozását. A felszámolási eljárás zárulhat az adós társaság jogutód nélküli megszüntetésével, illetve az adós fizetési hajlandóságától függően zárulhat a hitelezőkkel kötött megegyezéssel.
Csődeljárás kezdeményezésére lehetőség van a fizetési haladék időtartama alatt, illetve a felszámolási eljárás során is. Amennyiben a csődeljárásban megegyezés születik, akkor a hitelezők hozzájuthatnak a követelésük összegéhez (a gyakorlatban annak meghatározott részéhez), az adós társaság pedig folytathatja működését.
A felszámolási eljáráshoz hasonlóan a végelszámolási eljárás is a társaság jogutód nélküli megszüntetésére irányul, de ebben az esetben a társaság nem fizetésképtelen. A végelszámolás során a társaság tagjai elhatározzák, hogy a jövőben nem kívánják folytatni a működést, ezért a társaság vagyonával jogszabály által rendezett eljárási keretek között elszámolnak.
Miben tudok az Ön segítségére lenni?
- A hitelezői oldal képviseletében vállalom a felszámolási eljárás megindítását, illetve az eljárás jogerős lezárásáig a jogi képviselet ellátását;
- Az adós képviseletében vállalom a felszámolási eljárásban a jogi képviselet ellátását egészen a felszámolás jogerős elrendeléséig;
- Vállalom a végelszámoláshoz szükséges iratok megszerkesztését, ellenjegyzését és az illetékes Cégbíróság előtti eljárásban való jogi képviselet ellátását.